Depilacja laserowa, czyli o metodzie prób i błędów

Historia depilacji laserowej rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego stulecia. Podejmowano wiele prób stworzenia idealnego urządzenia, jednak niejednokrotnie kończyły się one niepowodzeniem. Pomimo tego naukowcy ciągle pracowali nad skonstruowaniem lepszego modelu urządzenia. Każde miało zbyt dużo wad, aby mogło być używane nie tylko w dermatologii, ale także w kosmetyce.

Początki przełomu

W latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy opracowali nową technologię, na podstawie której wyprodukowano następne urządzenie. To przedsięwzięcie również nie okazało się sukcesem. Model był o wiele za duży, a to z kolei sprawiło, że stał się nieporęczny. Zarówno w dermatologii, jak i w kosmetyce nie znalazł uznania i nie został wdrożony do użytku. Przełomowym momentem okazał się rok 1983. Dwaj naukowcy – Oshiro i Maruyama – przystąpili do konstruowania nowego urządzenia. Udało im się stworzyć innowacyjny laser, który spełniał niezbędne warunki.

Długość fali lasera oraz czas trwania impulsu

Skonstruowany przez Oshiro i Maruyama  laser posiadał nie tylko wymaganą długość fali, ale także odpowiedni czas trwania impulsu. Mankamentem tego lasera były krótkotrwałe efekty, ponieważ po upływie trzech miesięcy zabieg trzeba było powtórzyć. Laser tylko na kwartał usuwał niepożądane owłosienie.

Rewolucyjnego przełomu dokonali Anderson i Parrish. Stali się konstruktorami lasera YAG, a ich niekwestionowanym sukcesem było zaakceptowanie go przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Od tej pory usuwanie niepożądanego owłosienia polega na wykorzystywaniu najlepszego sprzętu. Depilacja laserowa w Szczecinie (https://swiaturody.com/szczecin,depilacja-laserowa,65.html) przebiega bezinwazyjnie i jest bardzo bezpieczna. W znajdujących się w Szczecinie salonach kosmetycznych wykonuje się ją profesjonalnie przy pomocy wykwalifikowanych, bardzo dobrych  specjalistów.

2 thoughts on “Depilacja laserowa, czyli o metodzie prób i błędów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>