Dobry dentysta w Poznaniu

Na samą myśl o wizycie w gabinecie dentystycznym mnóstwo ludzi dostaje gęsiej skórki. Na dentofobię cierpi ponad 81% dorosłych Polaków. Oczywistym jest fakt, że nikt z nas nie lubi bólu, który często towarzyszy zabiegom stomatologicznym. Może go złagodzić lub całkowicie zniwelować odpowiedni środek znieczulający. Jednak najlepszym sposobem na uniknięcie bólu jest po prostu zwykłe dbanie o nasze zęby, czyli regularne szczotkowanie po każdym posiłku oraz ograniczanie niektórych produktów spożywczych. Mieszkam od niedawna w Poznaniu i długo szukałem odpowiedniego dentysty dla mnie i dla moich dzieci. Nie mogłem skorzystać z poleceń znajomych, gdyż takich nie miałem, a opinie internetowe często nie są zbyt prawdziwe. Postanowiłem odwiedzić najbliższy mojego domu gabinet dentystyczny na osiedlu Bolesława Śmiałego. Wyglądał normalnie, zadbany i schludny. Najpierw na fotelu usiadł mój dziesięcioletni syn, a ja towarzyszyłem mu obok. Jest on bardzo nieśmiały i nie będę ukrywać, że bał się tej wizyty. Pani dentystyka zamiast oswoić go z nowym miejscem, przekonać do siebie była niezwykle oschła i niemiła. Powiedziała nawet do mojego syna: „otwórz paszczę”. Gdy pani obejrzała jamę ustną stwierdziła, że nie wykona żadnego zabiegu, z powodu braku higieny zębów. Powód był absurdalny, jednak myślałem na początku, że tak musi być. Później na fotelu zasiadłem ja z bolącą ósemką. Pani doktor naciągnęła mnie na dwa zdjęcia zęba, które jak się później dowiedziałem nie były potrzebne. Po jego obejrzeniu stwierdziła, że jest on niepotrzebny i utrudnia jej dostęp do chorego. Ząb oczywiście był do odratowania. Podane przez panią znieczulenie po prostu nic nie dało. Albo niewłaściwie, albo w nieodpowiednim miejscu. W tej klinice pacjentów na NFZ traktuje się bardzo niemiło. Ponadto prywatne zabiegi są bardzo kosztowne. Odradzam wizytę w tej małej klinice, która mogłaby się wydawać profesjonalna, zadbana i przyjazna.

Na kolejną wizytę umówiłem mnie i moją rodzinę w centrum Dentopopis (http://dentysta-stomatolog.com/poznan,1.html). To co tutaj zastałem było nieporównywalnie lepsze od poprzedniego gabinetu. Przede wszystkim miła obsługa, a na dodatek profesjonalna. Ceny dość niskie w porównaniu z konkurencją. Umówiłem mojego syna na wizytę adaptacyjną, aby oswoić się z nowym miejscem i zatrzeć złe wspomnienia. Klinika oferuje nowoczesne rozwiązania i metody leczenie, konsultowane z pacjentami. Bardzo dużą zaletą są odpowiednio dobrane środki znieczulające. Moim zdaniem nie ma w Poznaniu stomatologa lepszego niż klinika Dentopolis.

One thought on “Dobry dentysta w Poznaniu

  1. Jak lekarz dobierze dobre znieczulenie i poprawnie wbije zastrzyk to nie ma się czego bać, bo nawet nie czujesz co robi w zębie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>