Skuteczna walka z włosami

Piękne ciało jest czymś czym można się chwalić. Idealnie wyrzeźbiona i symetryczna sylwetka, zawsze będzie powodowała zachwyt oraz zazdrość innych ludzi. Niemniej jednak nie można liczyć jedynie na mięśnie, gdyż piękna sylwetka musi charakteryzować się również czymś jeszcze. Musi być ona zadbana i pozbawiona najmniejszych skaz. Jedną z nich zdecydowanie stanowią niepożądane włosy w różnych rejonach ciała. W jaki sposób można walczyć z tak wstrętnym przeciwnikiem?

Walka z wiatrakami?
Wiele osób nie lubi włosów na swoim ciele. Często wyglądają niekorzystnie, poza tym golenie niektórych części ciała jest higieniczne. W związku z tym, chcemy aby efekt był jak najtrwalszy. Niestety, większość konwencjonalnych metod zawodzi. Golenie daje ulgę często na kilka dni. Trochę lepiej wygląda sprawa z depilacją, jednak nie może ona być wykonywana wszędzie, gdyż jest to zabieg dość bolesny. W jaki sposób można wybrnąć z takiej sytuacji?

Depilacja laserowa
Jednym z rozwiązań jest depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala trwale usunąć włosy znajdujące się na ciele. Depilacja laserowa wykorzystuje skupioną wiązkę lasera, a raczej jej energię. Energia lasera po kontakcie z włosem, oddziałuje z barwnikiem znajdującym się we włosie i zamienia się w energię termiczną. W ten sposób, włos zostaje wypalony wraz z cebulką i korzeniami. Niestety, zabieg ten często należy powtarzać kilkakrotnie aby uzyskać pożądany efekt.

Gdzie wykonać?
Najlepiej kiedy zabieg jest wykonywany przez lekarza dermatologa. Mamy wtedy pewność, że w razie jakichś powikłań szybko podejmie on prawidłową decyzję. Na szczęście, powikłania zdarzają się naprawdę rzadko i można śmiało korzystać z salonów kosmetycznych. Szukając odpowiedniego miejsca, warto zaczerpnąć opinii innych ludzi. Warto wpisać w wyszukiwarce np. hasło „depilacja laserowa Katowice” aby znaleźć informacje dotyczące salonów, które znajdują się w tym mieście.

One thought on “Skuteczna walka z włosami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>