Sposoby regulacji brwi

Jednym z najważniejszych elementów twarzy są brwi. Dodają jej niepowtarzalnego charakteru, podkreślają piękno oczu, wydobywają głębię spojrzenia oraz, co wydaje się najważniejsze, modelują rysy. Pozwalają jednocześnie delikatnie korygować pewne niedoskonałości urody, między innymi brak odpowiednich proporcji twarzy. Dlatego niezwykle ważną kwestią w makijażu jest ich odpowiednia regulacja.

Pęseta w dłoń

Możemy ją przeprowadzić samodzielnie. Nie jest to bowiem zabieg trudny, jednak wymaga pewnych predyspozycji manualnych. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie narzędzia, takie jak pęseta, lusterko i patyczek, za pomocą którego wyznaczymy idealny łuk brwiowy. Nie możemy zapomnieć również o dobrym oświetleniu, a samej regulacji możemy dokonać w oparciu o poradniki, znajdujące się w Internecie.

Jeśli jednak obawiamy się, że nasze umiejętności w tym względzie nie należą do najlepszych, powinniśmy odwiedzić gabinet kosmetyczny. W Warszawie znajdują się ich dziesiątki. Możemy więc kierować się renomą salonu, cenami zabiegu bądź jego niedaleką odległością od naszego miejsca zamieszkania. Polecamy jednak zwrócić uwagę na opinie w internecie wpisując na przykład salon kosmetyczny Warszawa (swiaturody.com). Kiedy wybierzemy już najlepszy salon, możemy się zdecydować na fachową depilację woskiem. Tego typu zabieg jest niedrogi, praktycznie bezbolesny i pozwala cieszyć się pięknie wyregulowanymi brwiami przez okres 3-4 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włoski.

Cera wrażliwa

Jeżeli jednak obawiamy się zaczerwienienia i pieczenia po regulacji brwi woskiem, możemy zdecydować się na depilację nitką. Jest to zabieg stanowiący istotny element oferty, jaką dysponuje prawie każda kosmetyczka w Warszawue. Jego największą zaletą jest fakt, iż jest on w pełni ekologiczny i nie wywołuje żadnych podrażnień. Może być z powodzeniem stosowany nawet wtedy, gdy posiadamy cerę naczynkową lub dotkniętą różnego rodzaju problemami natury dermatologicznej.

2 thoughts on “Sposoby regulacji brwi

  1. Pyskata3, z tego co gdzieś słyszałam jest dużo mniej bolesna niż np wosk. Najlepiej zapytaj swojej kosmetyczki jak to dokładnie wygląda. Może warto spróbować..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>