Zabieg oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych w Poznaniu

Każda kobieta marzy o chwili relaksu. Dobrym sposobem na takie odprężenie jest zabieg oczyszczania twarzy wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę. Wpisując w przeglądarce internetowej hasło kosmetyczka Poznań, wyskoczy nam kilkadziesiąt salonów urody (na przykład: swiaturody.com Poznań) , które taki zabieg oferują. Na czym on polega. Wersje takiego zabiegu są dwie, podstawowa, która obejmuje tylko samo oczyszczanie twarzy i wersja wzbogacona o masaż twarzy i maseczkę na przykład z alg. Kosmetyczki polecają wykonywanie całościowych zabiegów, bo to pozwoli nie tylko oczyścić twarz, ale też zrelaksować się i wypocząć. Na czym polega taki zabieg.

Po pierwsze oczyszczanie twarzy, wykonuje się na twarzy przygotowanej do takiego zabiegu. Polega ono na poddaniu cery działaniu pary w odpowiedniej temperaturze. Para ma za zadanie otworzyć pory skóry, przez co usunięcie zaskórników będzie łatwiejsze. Samo oczyszczanie nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Jest to bowiem zabieg polegający na przekłuwaniu i wyciskaniu zaskórników, wągrów i innych niedoskonałości. Jest to dosyć bolesne, zwłaszcza w okolicy ust. Po tym zabiegu przez kilka dni w miejscach usuniętych niedoskonałości, mogą widnieć zaczerwienienia albo niewielkie strupki. Jednak po wygojeniu się cera jest zdecydowanie bardziej czystsza, piękniejsza i promienista. Warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyczka wykonująca zabieg zachowuje zasady higieny, ponieważ jest to zabieg inwazyjny. Może podczas niego dojść do zakażeń. Więc jeśli praca kosmetyczki wydaje się być pozbawiona zasad higieny to można przerwać zabieg w każdej chwili.

Masaż twarzy z kolei wykonywany jest przy użyciu kremu, który ma pozwolić na swobodne ślizganie się palców po naszej cerze. Masaż twarzy polega nie tylko na masowaniu, ale też na uciskaniu i oklepywaniu twarzy. Masaż ma spowodować, że nasza cera stanie się jędrniejsza, lepiej ukrwiona i promienista. Jednak o tyle, o ile oczyszczanie twarzy zazwyczaj wykonuje się raz, dwa razy do roku, o tyle masaż twarzy powinno przeprowadzać się seriami, żeby dał oczekiwane efekty. Jednak zmiany widać po pierwszej sesji. Doskonały efekt nie tylko nawilżający, ale też kojący i relaksujący, zwłaszcza po oczyszczaniu twarzy ma maseczka z alg. Taki całościowy zabieg w salonach kosmetycznych w Poznaniu kosztuje od 100 zł do ponad 200 zł. Jednak może być doskonałym prezentem dla kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>