Zdrowe, zadbane, piękne stopy

W Japonii uważano niegdyś, że piękne stopy są chlubą każdej kobiety i świadczą o jej zdrowiu. Trudno powiedzieć czy tak jest w istocie, jednak nie należy zapominać, że stopy to bardzo ważna część naszego ciała. To przecież na nich każdego dnia stawiamy ciężar całego ciała. Jeśli zatem doprowadzimy do powstania pęknięć na pięcie, zrogowaceń, odcisków, to niestety poważnie ograniczymy naszą zdolność poruszania się. Ponadto zniszczone stopy są nieestetyczne. Dzisiaj jednak mało której kobiecie udaje się zachować idealny, piękny wygląd stóp. Dzieje się tak, ponieważ często zakładamy wysokie obcasy, niewygodne obuwie, a w dodatku nie mamy czasu, aby zrobić cokolwiek więcej niż lekki peeling raz na pewien czas. W szczególności te problemy dotyczą mieszkanek dużych aglomeracji miejskich takich jak na przykład Łódź. W efekcie prawie każda kobieta stoi na pewnej drodze do zniszczenia stóp. Jak temu zapobiec i zadbać o stopy?

Najlepszym wyborem będzie salon kosmetyczny. Tam kosmetyczka dokładnie obejrzy nasze stopy i powie, jakie zabiegi trzeba wykonać. A jakie zabiegi mamy w ofercie? Na początek – pełen pedicure. Taki zabieg rozpoczynamy od włożenia stóp do specjalnie przygotowanej kąpieli. Czasem znajduje się tam od razu urządzenie zwane masażerem, masujące delikatnie stopy, czasem zaś to kosmetyczka masuje następnie nasze stopy. Masaż ma na celu poprawę ukrwienia stopy oraz transport składników odżywczych. Następnie za pomocą frezarki czy też innych urządzeń usuwany jest nadmiar zrogowaciałego naskórka. Później nakładany jest żel na skórki w celu ich zmiękczenia i usunięcia. Kolejnym etapem jest ponowny masaż stóp często wzbogacony o olejki i kremy. Czasami taki zabieg kończy się nałożeniem specjalnej maski na stopy. Należy dodać, że wyróżnia się przeróżne warianty pedicure, jak np. leczniczy czy spa.

Wśród innych zabiegów warto wspomnieć o kąpieli parafinowej – zabiegu świetnie natłuszczającym i nawilżającym stopy. Są także inne rodzaje kąpieli dla stóp np. odświeżająca. Ponadto w praktycznie każdym salonie w Łodzi można skorzystać z bogatej oferty przeróżnych maseczek oraz żeli dla stóp. A zatem, jeśli czujemy, że nasze stopy są jakieś obolałe i widzimy, że już nie są tak piękne jak kiedyś, warto wybrać się do kosmetyczki. Jak ją znaleźć? Wystarczy wpisać hasło: „kosmetyczka Łódź” w wyszukiwarkę internetową, wybrać blisko położony salon kosmetyczny o dobrych opiniach (swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html) i zadbać o swoje stopy.

Posted on 23 lutego 2017, 19:32
No comments yet Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>